Informace k pronájmu bytů

Firma H centrum Sokolov, s.r.o. se zabývá pronájmem nebytových prostor a bytů v centru města Sokolova. H centrum Sokolov, s.r.o. se nachází na adrese: Křížová 168, 356 01 Sokolov. Objekt firmy je kamenná budova v sousedství Městské tržnice (blízko Starého náměstí). Jedná se o budovu, která má 3 nadzemní podlaží. V 1. a 2. nadzemním podlaží se pronajímají nebytové prostory. Ve 3. nadzemním podlaží se pronajímají byty.

Při podpisu nájemní smlouvy k bytu se vždy platí kauce 10.000,- Kč + 1. nájem + 1. záloha na elektřinu a plyn !!!

Výše kauce při pronájmu bytu
Při podpisu nájemní smlouvy se skládá jednorázová kauce ve výši 10.000,- Kč, kterou nájemce zajišťuje řádné užívání bytu. Při skončení nájemní smlouvy může být kauce použita na odstranění případných závad na bytě a na úhradu případných dluhů z užívání bytu. Pokud nebudou žádné dluhy související s užíváním bytu a byt bude uveden do původního stavu, bude nevyčerpaná část kauce popřípadě celá kauce vrácena nájemci.

Nájemné za byt činí  85,- Kč za m2 za měsíc. To je čistý nájem, ke kterému se ještě připočítávají poplatky za služby spojené s užíváním bytu (popsané níže).

Služby spojené s užíváním bytu jsou například: odvoz odpadu, úklid společných prostor, užívání výtahu, pojištění budovy, prevence požární ochrany, osvětlení schodišť a nádvoří, užívání společných komor (např. na úschovu kočárků, jízdních kol, apod.), služby údržby objektu (zajišťuje drobné opravy v bytě - např. protékání WC, oprava el. přímotopu, apod.)

Výše úhrad za služby spojené s užíváním bytu:

za první osobu užívající byt                 1 400,- Kč/měsíc

za druhou osobu užívající byt                250,- Kč/měsíc

za třetí osobu užívající byt                    100,- Kč/měsíc

čtvrtá a každá další osoba                           zdarma !

Příklad výpočtu výše nájemného a služeb

Obytná plocha bytu - 77,6 m2, počet osob užívajících byt - 4 osoby:

Čisté nájemné:  77,6 m2 x 85,- Kč = 6596,- Kč
Služby:  1400,- Kč + 250,- Kč + 100,- Kč + 0,- Kč = 1750,- Kč

Celkem 8346,- Kč/měsíc

Kroky potřebné k pronájmu bytu

1. Kontaktovat správu objektu H centra Sokolov, s.r.o. – p. David Krejčí, tel.: 777 005 072, za účelem vzájemného předání informací o bytovém prostoru a prohlídky bytu.
  2. Vyplnění osobního dotazníku, podle kterého bude následně vyhotovena nájemní smlouva a doložení potřebných dokladů – občanský průkaz, doklad o tom, kde má zájemce o byt hlášeno trvalé bydliště (pokud se údaje liší od OP), čestné prohlášení zájemce o byt, zda dluží či nedluží nájem u minulého pronajímatele s uvedením výše dlužné částky a kontaktu na minulého pronajímatele, kde je možno informaci ověřit.
  3. Pronajímatel vyhotoví nájemní smlouvu, evidenční list bytu a při fyzickém předání bytu předávací protokol.
  4. Při podpisu nájemní smlouvy - složení jednorázové kauce ve výši 10.000,- Kč, kterou nájemce zajišťuje řádné užívání bytu. Při skončení nájemní smlouvy může být kauce použita na odstranění případných závad na bytě způsobených nájemcem a na úhradu případných dluhů z užívání bytu. Pokud nebudou žádné dluhy související s užíváním bytu a byt bude uveden do původního stavu, bude nevyčerpaná část kauce popřípadě celá kauce vrácena nájemci.
  5. Předání bytu, klíčů a ostatních náležitostí.

Informace o možnostech využití nádvoří

Budova je čtvercového tvaru s nádvořím uprostřed. Na nádvoří objektu je instalována závora, aby se zamezilo vjezdu cizích vozidel. Nájemníci nebytových prostor i bytů mohou požádat (za vratný poplatek 3.000,- Kč) o ovladač k závoře. Nájemníci bytů však smějí na nádvoří parkovat pouze přes noc a o víkendu, kdy tam nezajíždějí nájemníci nebytových prostor a zásobování. To znamená, že pro nájemníky bytů je parkování povoleno:

Po - Pá     od 1600  do 800 hod.

Na nádvoří objektu se nachází rampa pro zásobování prodejen. Před rampou není povoleno stání vozidel !!!