Výše nájemného a termíny plateb při pronájmu bytu

Při podpisu nájemní smlouvy k bytu se vždy platí kauce 10.000,- Kč + 1. nájem + 1. záloha na elektřinu a plyn !!!

Při podpisu nájemní smlouvy se skládá jednorázová kauce ve výši 10.000,- Kč, kterou nájemce zajišťuje řádné užívání bytu. Při skončení nájemní smlouvy může být kauce použita na odstranění případných závad na bytě a na úhradu případných dluhů z užívání bytu. Pokud nebudou žádné dluhy související s užíváním bytu a byt bude uveden do původního stavu, bude nevyčerpaná část kauce popřípadě celá kauce vrácena nájemci.

Nájemné za byt činí  85,- Kč za m2 za měsíc. To je čistý nájem, ke kterému se ještě připočítávají poplatky za služby spojené s užíváním bytu (popsané níže).

Služby spojené s užíváním bytu jsou například: odvoz odpadu, úklid společných prostor, užívání výtahu, pojištění budovy, prevence požární ochrany, osvětlení schodišť a nádvoří, užívání společných komor (např. na úschovu kočárků, jízdních kol apod.), služby údržby v objektu (zajišťuje drobné opravy v bytě - např.: protékání WC, oprava el. přímotopu apod.)

Výše úhrad za služby spojené s užíváním bytu:

za první osobu užívající byt                 1 400,- Kč/měsíc

za druhou osobu užívající byt                250,- Kč/měsíc

za třetí osobu užívající byt                     100,- Kč/měsíc

čtvrtá a každá další osoba                           zdarma !

Příklad výpočtu výše nájemného a služeb

Obytná plocha bytu - 77,6 m2, počet osob užívajících byt - 4 osoby:

Čisté nájemné:  77,6 m2 x 85,- Kč = 6596,- Kč

Služby:  1400,- Kč + 250,- Kč + 100,- Kč + 0,- Kč = 1750,- Kč

Celkem 8346,- Kč/měsíc

Termíny plateb při pronájmu bytu

Nájemné a související služby jsou splatné vždy první den v měsíci na příslušný měsíc. Z toho je patrné, že při podpisu nájemní smlouvy skládá nájemce vždy kauci ve výši 10.000,- Kč a alikvotní část nájmu (v závislosti na dni podpisu nájemní smlouvy). Nájemné se platí na základě platebního kalendáře vystaveného pronajímatelem.

Elektřina a plyn se platí zálohově. Pronajímatel stanoví měsíční zálohy na úhradu spotřeby elektřiny a plynu, splatné do 15. dne příslušného měsíce. Platí se na základě platebního kalendáře vystaveného pronajímatelem. Vyúčtování skutečné spotřeby elektřiny a plynu se provádí jedenkrát ročně (nebo při skončení nájmu) na základě odečtu elektroměru a plynoměru (dle podkladů příslušného distributora). Platí se na základě faktury vystavené pronajímatelem se splatností 14 dní od vystavení.

Vodné a stočné vyúčtuje pronajímatel formou přefakturace na základě odečtu vodoměru ve čtvrtletních cyklech (dle podkladů příslušného distributora). Platí se na základě faktury vystavené pronajímatelem se splatností 14 dní od vystavení.

Informace o možnostech využití nádvoří

Budova je čtvercového tvaru s nádvořím uprostřed.  Na nádvoří objektu je instalována závora, aby se zamezilo vjezdu cizích vozidel. Nájemníci nebytových prostor i bytů dostanou na vyžádání (za vratný poplatek 3.000 Kč) ovladač k závoře. K závoře je nainstalován rovněž intercom, aby mohla vozidla zásobující prodejny požádat o otevření závory na dálku.

Nájemníci bytů mohou požádat o vydání ovladače k závoře, ale smějí na nádvoří parkovat pouze přes noc a o víkendu, kdy tam nezajíždějí nájemníci nebytových prostor a zásobování. To znamená, že pro nájemníky bytů je parkování povoleno:

Po - Pá     od 1600  do 800 hod.

Na nádvoří objektu se nachází rampa pro zásobování prodejen. Před rampou není povoleno stání vozidel !!!